Grantový projekt v rámci globálního grantu CZ.1.07/3.2.06/01.0015 Efektivní komunikace - cesta k úspěchu.

Dopis hejtmanky Ústeckého kraje

Napsáno: 7.7.2010
Autor: Ladislav Kučera
Přečteno: 1095 x

Vážení přátelé,

dovolte, abych v úvodu této internetové prezentace školského zařízení, které je jako desítky dalších ve správě Ústeckého kraje, pozdravila všechny žáky, jejich rodiče, pedagogy i provozní pracovníky a samozřejmě i vás, kteří „zabrousili“ na tento web náhodou nebo, což je lepší, s určitým záměrem.

Nechci dlouze vysvětlovat, co je zřejmé: že totiž školství patří k nejsledovanějším oblastem práce našeho společného domova, Ústeckého kraje. Jako samosprávný orgán má ve správě přibližně 140 škol a dalších školských zařízení. Naše zařízení navštěvují malé děti v některých speciálních mateřských školách stejně jako žáci od prvního do devátého ročníku základních i speciálních základních škol, vzdělávací programy nabízejí střední i vyšší odborné školy a učiliště. Ani v dětských domovech nejsou děti samozřejmě bez vzdělávání. Společným posláním všech školských zařízení a škol je, aby naše mládež získala co nejlepší vzdělání, znalosti, zkušenosti a přehled o světě. Aby jim jejich dnešní učení v budoucnu přineslo možnosti zapojit se do práce našeho kraje a nalézat v životě smysl a naplnění. Ne všechny pak čeká v dospělosti pozice vrcholových manažerů, lékařů, profesorů či vědců, ale k rozvoji našeho společného domova potřebujeme i zručné a nápadité řemeslníky, prodavačky, pracovníky služeb, řidiče a další profese. Vzdělání je v našem státu přístupné všem a peníze, které do něj vkládá stát, náš kraj i další zřizovatelé jsou financemi s nejvyšším, maximálním zhodnocením!

Dovolte, abych vám popřála, abyste na těchto stránkách nalezli odpovědi na vaše otázky, aby škola vychovávala a vedla mladé lidi k uvědomování si sama sebe a pomohla a pomáhala jim nalézt místo v životě. Děkuji upřímně vše, které jsem vyjmenovala v úvodu a připojuji ještě dík i opravdovým přátelům našeho školství: sponzorům, partnerům, budoucím zaměstnavatelům žáků a studentů z řad velkých podniků či soukromých podnikatelských subjektů. Společně se nám jistě podaří, aby vzdělanost v našem kraji rostla, aby klesala nezaměstnanost a náš stát byl v rámci Evropské unie příkladem toho, že znalosti načerpané ve škole, zkušenosti, iniciativa a kreativnost, nápady, zručnost a smělé cíle mají v srdci Evropy, v Česku a také v Ústeckém kraji místo pro realizaci zcela ideální.

 

Hejtmanka Ústeckého kraje
Jana Vaňhová

EOA Děčín
Konference
KonferenceKonferenceKonference
Poslední aktualizace:
18.5.2017 - 11:00:56
Počítadlo návštěv:
Online:
1
Dnes návštěv:
19
Celkem návštev:
162427

Hlavní nabídkaZákladní informace o projektuVzdělávací modulyE-LearningFotodokumentaceKontaktVyhodnocení projektuEvropská UnieEvropská obchodní akademieKÚ Ústí n/LMŠMTměsto DěčínUdržitelnost projektuMapa stránek
Copyright © 2010 RaTis, Fusek - Design
Autoři stránek nenesou žádnou odpovědnost za náplň stránek a její stylistické zpracování.